אודותינו

 

רקע לבית הספר לקראטה בהדרכת רפאל לדייב:

 

עיקרון ביה"ס והמועבר בו:

 

עם עלייתו של רפאל לדייב לארץ (1 למאי 1991), לאחר בערך כ- 4 חודשים, החל לאמן בקריית מלאכי, שאם הזמן הפך לאחד הסניפים הגדולים של בתי ספר לקראטה (ואומנויות לחימה) בהדרכתו. על בסיס הידע והניסיון של המאמן וכן איחוד עם מאסטרים (מורים) באומנויות לחימה מבתי ספר שונים ובעיקר איחוד עם המאסטר משה בוחניק, נפתח זרם חדש שאותו מעביר רפאל לדייב.

זרם זה הוא אינו שיטה חדשה. הוא מתבסס על: שיטת השוטוקאן, בצירוף תרגילי סמבו, האבקות רומי-יוונית, אייקידו, תרגילי גמישות מבתי הספר הסיניים, תרגילים שמשמשים להגנה עצמית פרקטית, עבודה עם כלי נשק קרים: נונצ'קות טונפה מקלות וכדומה.. תרגילי כושר, סיבולת, שליטה, ריכוז ומדיטציה.

מה שמייחד זרם זה הוא לא כל המצוין מעלה, אלה דרך ההעברה של המאמן את כל הידע שלו, שילוב של משמעת חזקה ואמונה בנלמד ובנעשה. כל הנלמד ועוד נותן ביטחון שעם זה יהיה הרבה יותר קל לשלוט על עצמך בחיים האמיתיים :בלימודים, בצבא, בחברה, בעבודה ובחיי המשפחה.

השליטה הנלמדת בבי"ס זה נותנת לתלמיד לשלוט בגופו ובמחשבתו ולהגיב לקורה בסביבתו. במקרה הצורך הגוף מגיב נכון למקרה הנכון (כשמותקף הופך ל"חומה" ופועל בהתאם-מגן על עצמו).

לילדים התרגילים מועברים בצורת משחק שעם הזמן והתקדמותם בדרגות הם מבינים מה פרוש אותם תרגילים במציאות. המטרה במשחקים היא ללמד את הילדים דברים בסיסיים כמו לקפוץ בזמן, לפול נכון (על מנת לא לפצוע את עצמו בנפילה), להחזיק שיווי משקל, לא לפחד מגובה ולחזק את הביטחון העצמי של הילד.

ספורטאים שלפני גיוס המתאמנים בבי"ס מוכנים נפשית מנטאלית ופיזית לאימוני הצבא הרבה יותר טוב מאשר ספורטאים המתאמנים בספורט אחר או נוער שלא עוסק בספורט כלל.

 

ביה"ס והישגיו:

בשנת 1991 הוקם ביה"ס בהדרכת רפאל לדייב. במשך חצי שנה התלמידים הראשונים שהתאמנו עם הקמת ביה"ס, הפכו לאלופים אזוריים ובמהרה גם לאלופי הארץ.

בשנת 1992 עם התקדמות זו נפתחו גם סניפים באשדוד וקריית גת.

כל שנה נוספו אלופים חדשים תוצרת בי"ס עם זאת הפכו לדמות להערצה או דמות שיש לשאוף להיות כמוה או יותר ממנה.

בנוסף להישגים, בי"ס גם נותן הופעות ראווה מס' פעמים בשנה- בהן הוא מדגים את כל העוצמה, יופי, אומץ של הקראטה.

התחרות האחרונה שהייתה בינואר 2005 – אליפות הארץ בין מועדוני שינדוקאן,  הראתה שהנבחרת אספה כמות גדולה של גביעים. מתוך 22 אנשים מהנבחרת שהשתתפה, הגיע אוסף של 21 גביעים שחלקם הרב – מקומות ראשונים.

 

לביה"ס יש כבר ניסיון בפגישות בתחרויות בינלאומיות. בשנת 1999 טסה למכבייה בארה"ב תלמידה מהנבחרת- אבילינה לדייב, וזכתה במקום שלישי. וכן בשנת 2001, נבחרת קריית מלאכי טסה לדנמרק, לאליפות אירופה ושם מתוך 6 אנשים לא יצא אף אחד בידיים ריקות, אלא הביאו 3 מקומו ראשונים, 2 מקומות שניים, ו-4 מקומות שלישיים. בנוסף באותה תחרות זכו בגביע כבוד גדול על היותם הקבוצה שזכתה הכי הרבה גביעים ומדליות מבין המשתתפים.

 

אחד היתרונות של ביה"ס לקראטה זה הוא שהוא פועל אחרי צהרים וספורטאים בעלי פוטנציאל רב מתאמנים בו בספורט האהוב שלהם במקום לשוטט ברחובות בחוסר מעש, ששם – לא סוד לאף אחד, מסתובבים גם העישון וגם הסמים, וחס ושלום הנוער יכול להתגלגל לדברים הרעים הללו.

רשימת האלופים תוצרת ביה"ס לקראטה בהדרכת לדייב רפאל, חגורה שחורה דאן 6 מאמן

 

אבילינה לדייב, חגורה שחורה דאן 1 מדריכה

אינסה לדייב, חגורה שחורה דאן  1 מדריכה

מירה לדייב , חגורה שחורה דאן 1

עמנואל קימיאגרוב, חגורה שחורה דאן 1 מדריך

אנגלינה אדינייב, חגורה שחורה דאן 1

דין סונגטולין .חגורה חומה , נבחרת קנדה.

לאוניד יקימוב. חגורה חומה,נבחרת גרמניה

אלכסיי יבטושנקו

אלכסנדר יבטושנקו

וזוהי רשימה לא גמורה...

 

אתם כאן: Home אודות